Online Alışveriş Mağazamız açılmıştır !
Markete Git

Takip Edin

                                                                                               

 

    E-Bülten                                                                                                                                          Eylül 2017, E-Bülten

POWER ELEKTRONİK PİKNİKTE..

Power Elektronik Eylül ay’ında tüm çalışanların motivasyonunu artırmak, iş stresini farklı bir ortamda atmak ve iletişimi güçlendirmek amacıyla bir araya gelerek  piknik gerçekleştirdi.. Doğa yürüyüşleri ve aktiviteler yaparak eğlenceli bir şekilde aktivite sonlandırıldı.

     

 

Power  Eğitim, Üretim, Ar-Ge faaliyetlerine her yıl cirosunun %5’ini ayırıyor..

Yaklaşık 50’ nin üzerinde çalışanı olan Power Grup yerli teknolojiler üretmeyi hedeflemektedir.

Ülkemizde Ar-Ge faaliyetleri, yapılan çalışmalara ve desteklere rağmen istenilen seviyeye henüz ulaşamamıştır. Bu tür harcamaların etkisi uzun vadede ortaya çıkmakta, inovasyon, patent başvurusu ve sayısı ile birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir. 

Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Sarıkum köyünde yaşanan içme suyu sıkıntısı, hayata geçirilen güneş enerjisi ile çözüme kavuşturuldu.

Bitlis'in  Tatvan ilçesine bağlı Sarıkum köyünde yaşanan içme suyu sıkıntısı, hayata geçirilen güneş enerjisi ile çözüme kavuşturuldu. Tatvan ilçesine bağlı Sarıkum köyünde uzun süredir yaşanan içme suyu sıkıntısına güneş enerjisi sistemi ile köklü çözüm sağlandı.  Tatvan Kaymakamlığına bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin (KHGB) finansal katkısı ile köye güneş enerjisi panelleri sayesinde sağlanan elektrikle sondaj marifetiyle yer altından çıkan suyun köye ulaştırılması sağlandı.

Çalışma ile ilgili bilgi veren  Tatvan Kaymakamı, güneş enerjisinden elektrik üretimiyle tarımdan hayvancılığa, sanayiden ulaşıma kadar birçok alanda önemli kazanımlar elde edilebildiğine dikkat çekti. Şebeke elektriğinin özellikle köylerdeki yüksek maliyeti nedeniyle içme suyu sondajlarında kullanılmasının sıkıntılara sebebiyet verdiğine vurgu yapan Kaymakam Özkan, "Biz de  Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak bu soruna kalıcı bir çözüm ürettik. Güneş enerjisinden elektrik üretimi yaparak kurulum maliyeti dışında neredeyse hiçbir ek maliyet gerektirmeyen güneş enerjisinden elektrik üreterek içme suyu maliyetini büyük oranda düşürüyoruz. Önümüzdeki dönemde içme suyunu sondaj marifetiyle temin eden diğer köylerimizde de imkanlar ölçüsünde güneş enerjisi panelleri kurmayı hedefliyoruz" diye konuştu

 

Örnek bir baz istasyonu güç enerji ihtiyacının solar enerji ve akü desteği ile hesapları;

 

http://powersolar.com.tr/solar-baz-istasyonu-0

Power Elektronik & Power Solar GiresunSpor takımına destekte bulundu.

Power Elektronik Araç Şarj Cihazları ile alakalı Satış, Pazarlama ve Proje departmanına

eğitim verdi.

Detaylı bilgi için tıklayınız.